Tegoroczna edycja konkursu ekologicznego odbywa się pod hasłem „Dbamy, bo wiemy…., z ekologią przez świat”.
Inicjatywa ta ma zachęcić dzieci i młodzież do aktywnej formy spędzania czasu na łonie natury oraz szukania ekologicznych form przemieszczania się, wzbudzić wrażliwość przyrodniczą w młodych ludziach i kształtować postawy proekologiczne.