Dziś rocznica śmierci Jana Pawła II - patrona szkoły.
Pamiętamy.
Dziś rocznica śmierci Jana Pawła II - patrona szkoły.
Pamiętamy.
2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Warto pamiętać, że każdy z nas spotyka na swojej drodze osoby że spektrum autyzmu, choć często nie mamy świadomość tego faktu. Dziś wyjątkowy dzień, w którym szczególnie powinniśmy mówić z jakimi problemami borykają się osoby dotknięte spektrum autyzmu, jak je zrozumieć i pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Dziś dzień wolny od pracy szkolnej, ale już od jutra startujemy z szeregiem akcji w ramach kwietnia miesiąca autyzmu.
Wielkanocne śniadanie uczniów, uczestników zajęć i nauczycieli w Domu Pomocy Społecznej w Grabiu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i życzymy pięknych Świąt Wielkiej Nocy!!!
Wielkanocne śniadanie uczniów z klas AA, BA, CA i D
Film można obejrzeć na szkolnym Facebooku.
Link znajduje się poniżej.
Twórczo i aktywnie spędzali przedświąteczny czas uczniowie i uczestnicy zajęć z Domu Pomocy Społecznej w Grabiu. Wspólnie z nauczycielami wykonywali różnorodne ozdoby wielkanocne. Ciekawe pomysły plastyczne realizowali wykorzystując różne techniki i wiele elementów zdobniczych. Doskonalili przy tym umiejętności koncentracji uwagi i skupienia na danym zadaniu, rozwijali zmysł estetyki i potrzebę tworzenia oraz sprawności manualne.
Zajęcia sprawiły wiele radości i satysfakcji z odkrywania własnych możliwości plastycznych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
W tym roku pierwszy dzień wiosny klasy G i H połączyły z Warsztatami Wielkanocnymi z udziałem rodziców uczniów. Tym razem wykonywane były kolorowe palmy wielkanocne.
Film można obejrzeć na szkolnym Facebooku.
Link znajduje się poniżej.
Wiosna rozpoczęła się bardzo pracowicie. Po czwartkowym powitaniu wiosny nasz zespół SamiSwoi w piątek dał koncert na „Wielkanocnych Aleksandrowskich Spotkaniach z Pasją” a w sobotẹ w Powiatowych Prezentacjach Potraw i Tradycji Wielkanocnych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Więcej o wydarzeniu można przeczytać na profilu Stacja Aleksandrów oraz Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim
Linki znajdują się poniżej.
Przemarsz w wiosennym korowodzie.
Oryginalny post można zobaczyć na profilu Stacja Aleksandrów
Link do posta znajduje się poniżej.
21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.
Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.
"Czym powitać Cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów, chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów...''
21 marca, to dzień wyczekiwany chyba przez wszystkich. Po długiej zimie chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków.
Film można obejrzeć na szkolnym Facebooku.
Link znajduje się poniżej.
Uczniowie klasy AA w ramach realizowanego „Doradztwa zawodowego” wybrali się z wizytą do Salonu Fryzjerskiego "U Karoliny", prowadzonego przez panią Karolinę Zimkiewicz .
Dzięki uprzejmości właścicielki mieliśmy możliwość skorzystania z usług salonu takich jak: strzyżenie, modelowanie czy koloryzacja.
Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za zaproszenie nas do swojego salonu i przybliżenie nam zawodu fryzjera.
Uwaga! Niestety z przyczyn niezależnych od prowadzącego ulega zmianie termin szkolenia"Określanie profilu sensorycznego dziecka - zasady i korzyści" Szkolenie odbędzie się dnia 03.04.2024 r godz. 15:30 w Sali Integracji Sensorycznej ul. Sikorskiego 3 w Aleksandrowie Kujawskim.
Od początku 2024 roku pojawiły się melodyki. Był to niezwykle trafiony zakup. Od razu przypadły do gustu wszystkim uczniom. Są to instrumenty dęte klawiszowe o licznych zastosowaniach terapeutycznych. Każdy z uczniów posiada indywidualny zestaw ustników. Poprzez grę na tym instrumencie ćwiczymy umiejętność dmuchania, kontrolowania śliny, motorykę małą, koordynację wzrokowo - ruchowo - słuchową, poczucie rytmu i umiejętność grania melodii ze słuchu jak i według literowego zapisu nutowego. Nade wszystko sama gra na instrumentach sprawia naszym uczniom wiele radości. Każdy w zależności od swych możliwości osiągnie sukces.
Zapraszamy do obejrzenia filmu na szkolnym Facebooku.
Link do filmu znajduje się poniżej.
Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (WWRD) to kompleksowe, intensywne i wielospecjalistyczne działania mające na celu pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka. Na zajęciach logopedycznych jak i SI Alicja ćwiczy swoją koordynację ruchową, słuchową, oraz powtarza w odpowiedni sposób nazwy kolorów. Ćwiczenia nie muszą być nudne a sama forma odbywa się poprzez zabawę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki w naszej szkole został zorganizowany Turniej Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z obawami zgłaszali się do konkursu, jednak okazało się, że utrwalanie umiejętności mnożenia może być świetną zabawą. Kto z nas dorosłych nie chciałby przy pomocy tabliczki mnożenia zakodować ozobota, ułożyć wieże z klocków czy kolorowych kubków? Oprócz wymienionych konkurencji uczniowie bawili się również suwakami, patyczkami, matą do kodowania. Korzystali z ćwiczeń interaktywnych i wierszowanej tabliczki mnożenia.
Zabawa zespołowa przebiegała w pełnej radości atmosferze przy wsparciu opiekunów i nauczycieli. Każdy z uczniów otrzymał dyplom Mistrza tabliczki mnożenia i nagrody – za które dziękujemy Sponsorom. Najlepszym podsumowaniem konkurencji matematycznych było zadane pytanie od jednego z wybitnych mistrzów – „Proszę Pani, kiedy będzie następny taki konkurs?”
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli na szkolenie "Określanie profilu sensorycznego dziecka - zasady i korzyści", które odbędzie się w środę 20 marca 2024 r o godz. 15.30 w Sali Integracji Sensorycznej ul. Sikorskiego 3 w Aleksandrowie Kujawskim. Szkolenie poprowadzi terapeuta Integracji Sensorycznej p. Marcin Kulpa.
Wiosna tuż tuż. Przed nami liczne wydarzenia.
21.03.2024 r. o godz.10:30 w kolorowym korowodzie pożegnamy zimę. Będziemy też świętować Światowy Dzień Zespołu Downa.
22.03.2024 r. o godzinie 17:00 wystąpimy w MCK w Aleksandrowie Kujawskim w ramach Wielkanocnych Aleksandrowskich Spotkań z Pasją.
23.03.2024 r. o godz 11:00 zaprezentujemy siẹ na zorganizowanych w Zespole Szkół "Hubal" Stołach Wielkanocnych.
Wiosnẹ zatem witamy z przytupem.
5 marca obchodzimy Światowy Dzień Dentysty i dlatego uczniowie oraz uczestnicy zajęć z Domu Pomocy Społecznej w Grabiu zapoznali się z jego pracą oraz wyposażeniem gabinetu. Dowiedzieli się do czego prowadzi unikanie wizyt u stomatologa i niedostateczna dbałość o higienę jamy ustnej. Poznali budowę, ilość i rodzaje zębów oraz ich funkcje. Utrwalali znajomość etapów mycia zębów, przybory i sposoby na skuteczną higienę jamy ustnej. Wykonali również tematyczne prace plastyczne. Zajęcia kształtowały postawy promujące zdrowy i racjonalny tryb życia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pod opieką Anny Piotrowskiej, Teresy Rogowskiej, Joanny Sabała Sobolewskiej oraz Jacka Surkonta brali udział w wielodniowej wycieczce do Bukowiny Tatrzańskiej. Głównym założeniem wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach.
Codziennie przez 4 godziny szkoliliśmy umiejętności narciarskie na stoku Rusiń-Ski. Dzieci bardzo szybko opanowały technikę jazdy na nartach i na miarę swoich możliwości pokonywały różnej długości stoki narciarskie. Alpejskiej, zimowej atmosfery doświadczyliśmy przemieszczając się kolejką linową na wysokość 1987 m.n.p.m. na szczyt Kasprowy Wierch w Tatrach Zachodnich. Dzięki kolejce górskiej odbyliśmy podróż w świat tatrzańskiej przyrody podziwianej z lotu ptaka. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam widoki ośnieżonych szczytów górskich.
Podczas wyjazdu odwiedziliśmy również stolicę Tatr i Podhala Zakopane. W słonecznej aurze spacerowaliśmy Krupówkami ciesząc się bliskością Tatr i wszechobecnym folklorem góralskim. Innymi atrakcjami zapadającymi w pamięć był góralski kulig w zaprzęgu konnym z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz regionalne warsztaty artystyczne z malowania na szkle. Zwieńczeniem wyjazdu był relaks w Termach Bukovina.
Podczas całego pobytu dominowała turystyka piesza o czym świadczy pokonane przez nas ponad 60 tysięcy kroków. Po sześciodniowym pobycie wszyscy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i umiejętności szczęście wróciliśmy do domów.
Wyjazd naszych uczniów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wesoła Czwóreczka” działającego przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 4 im. Jana Pawła II, który pozyskał środki finansowe na wyjazd. Serdecznie podziękowania dla wszystkich sponsorów tj. Starosty Aleksandrowskiego pani Lidii Tokarskiej, Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, Uzdrowisko Ciechocinek S.A. Prezes Zarządu dr Marcin Zajączkowski, Zakład Ogólnobudowlany HATTERM z Aleksandrowa Kujawskiego, WIP SP.Z O.O., Zakład Przemysłu Mięsnego Dróbaleks Sp. J.K.C. Śmieszny, M. Mroczkowska, KARO Roman Bajdalski, Kujawsko - Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „JARECKI” Jarosław Nocny , Orzechowski Jakub, Robert Sebastian Pawłowski, Arkadiusz Skrucha i innym osobom, które okazały ogromną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
Zapraszamy do fotorelacji.
Powered by aSc EduPage