Przedstawiciele Samrządu Uczniowskiego uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i złożyli wiązankę przy pomniku na Placu Trzeciego Maja w Aleksandrowie Kujawskim.
Aktualności
[11.11.2021] Obchody Narodowego Święta Niepodległości.
[10.11.2021] Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Dni 8 - 10 listopada w naszej szkole były poświęcone przygotowaniom do Święta Niepodległości. Uczniowie na zajęciach oglądali prezentacje multimedialne, wykonywali zadania i prace plastyczne o tematyce patriotycznej, śpiewali pieśni niepodległościowe, dekorowali swoje klasy oraz szkołę. W dniu 10 listopada odbyło się podsumowanie, wręczenie dyplomów i słodkich upominków za wspaniałą postawę patriotyczną.
15Klasy "AA", "BA", "CA" i "D" także uczestniczyły w obchodach Święta Niepodległości. Podczas spotkania uczniowie utrwalali najważniejsze wiadomość dotyczące Polski i symboli narodowych, mieli także okazję pochwalić się pracami o tematyce patriotycznej, które wcześniej przygotowali pod okiem swoich wychowawców. Wydarzenie uświetnił poczęstunek i to nie byle jaki, bo w kolorach narodowych! Ciasteczka w kształcie konturów Polski podawane na talerzykach przedstawiających podobizny polskich królów, to deser dla prawdziwego patrioty!
8
[08.11.2021] "Śniadanie daje moc"
Dnia 8 listopada w całej Polsce klasy I - III biorą udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Nasze klasy I oraz II - III, także przystąpiły do akcji. Dzieci zrobiły swoje pyszne drugie śniadanie, które zapewnia im energię na cały dzień. Odbyła się także pogadanka, na temat zdrowego oraz pełnowartościowego drugiego śniadania.
3Z tej okazji, także uczniowie z klasy D przypomnieli, jak ważną rolę pełni śniadanie w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe.
[05.11.2021] Piękno jesiennej różnorodności
Dziś odbyła się lekcja otwarta dla rodziców ( kl H i I) z zajęć rozwijających kreatywność pt.: „Piękno jesiennej różnorodności”. Zajęcia te były dla nich doskonałą okazją do obserwowania aktywności twórczej swoich dzieci, zapoznania się z metodami pracy oraz praktycznego sprawdzenia niektórych technik plastycznych. Wszystkim rodzicom i uczniom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach oraz twórcze zaangażowanie, czego wynikiem są piękne i oryginalne wytwory plastyczne.
13
[29.10.2021] Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych
Palą się znicze…
Przypominają,
Że ktoś odchodzi,
Inni zostają.
Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć –
Palą się znicze…
(Ryszard Przymus, „Znicze”)
1
[28.10.2021] Szkoła w barwach jesieni
W ramach projektu ekologicznego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą jesienną salę lekcyjną pt.: "Barwy jesieni". Komisja konkursowa miała niezmiernie trudne zadanie - ze wszystkich pięknie udekorowanych klas należało wybrać jedną - najładniejszą.
Uwaga!
Dyplom za najładniej udekorowaną jesienną salę lekcyjną otrzymała klasa E wraz z Panią Anną Potaczek. Jury doceniło jednak wszystkich uczniów oraz opiekunów sal, biorących udział w konkursie, wręczając podziękowania, słodkie upominki i książki. Nie zapomniano również o paniach (Ani, Patrycji, Małgosi), które zadbały o jesienny wystrój szkolnych korytarzy.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Sponsorom za przekazanie nagród.
Zapraszamy wirtualnie do naszej szkoły.
13
[21.10.2021] Wycieczka do Warszawy
Wyjazd do Warszawy zaowocował zdobyciem większej wiedzy na temat króla Stanisława Augusta. Podczas pobytu na lekcji muzealnej w Łazienkach Królewskich, uczniowie mieli okazję poznać królewskie miejsca i przedmioty oraz sztukę towarzyszącą królowi. Stali się również, na chwilę, królewskimi formierzami.
Kolejnym niezwykle ciekawym miejscem było planetarium oraz Centrum Nauki Kopernik, gdzie odbywaliśmy lekcje pod niebem oraz mielismy okazję poznawać nowinki techniki.
Zapraszamy na fotorelację.
24
[21.10.2021] "Las w słoiku"
Uczniowie klasy I oraz II - III, uczestniczyli w warsztatach „Las w słoiku”.
„Las w słoiku”, to warsztaty, podczas których stworzyliśmy niezwykły leśny świat, który stanowi samodzielny ekosystem, wyrażający magię prawdziwego lasu. Za pomocą odpowiedniego podłoża, piasku, ziemi, roślin, mchu oraz kamieni odwzorowana jest cząstka dolnego poziomu lasu, przez co słoik wygląda jak miniaturowa baśniowa kraina.
Zapraszamy na fotorelację.
15
[14.10.2021] Ślubowanie uczniów klas pierwszych
14 października odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym roku, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, uroczystość była skromniejsza, ale równie piękna i wzruszająca. Dzieci pod kierunkiem Pani Katarzyny Osińskiej, Anny Potaczek oraz Romany Michalskiej przygotowały krótki program artystyczny.
Nasze kochane pierwszaki, w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli złożyły uroczyste ślubowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez Rodziców.
W dzisiejszym dniu chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników oświaty .
Zapraszamy na fotorelację.
7
[12.10.2021] Warsztaty w Kujawsko Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku
Uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Przenieśliśmy się w świat japońskiego teatru oraz wędrowaliśmy tropem legend kujawskich. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia we wspaniałych zajęciach oraz niezwykłą atmosferę. Do zobaczenia wkrótce...mamy nadzieję.
Zapraszamy na fotorelację.
8
[10.10.2021] Dzień Papieski
W tym roku z okazji XXI Dnia Papieskiego (10.10.2021r.), uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w grze katechetycznej. W piątek 1 października 2021 roku, do wszystkich klas zawitał listonosz z wiadomością od Jana Pawła II. Następnie od poniedziałku 4 paździenika do czwartku 7 października, każda klasa realizowała poszczególne zadania:
- przy makiecie barki trzeba było odszukać łódkę ze znaczkiem swojej klasy i odczytać kolejne zadanie. Była to też okazja, by sprawdzić się w roli rybaka;
- na oknach dolnego i górnego korytarza szkoły wisiały obrazki z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Na odwrocie znajdowała się kolejna wiadomość. Żeby dowiedzieć się jakie jest następne zadanie trzeba było odszukać kopertę ze swoim znaczkiem;
- wszyscy uczniowie przygotowywali swoje serca wieszając je później na parawanie oraz hasło (porządkując i kolorując literki, pisząc po śladzie, rozwiązując krzyżówkę itp.), które później zostało przyklejone na schodach w naszej szkole, tworząc fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej na początku jego pontyfikatu ze słowami: NIE LĘKAJCIE SIĘ!
W piątek 8 października 2021 roku, spotkaliśmy się, by podsumować nasze działania. Na koniec wszyscy obdarowani zostali pamiątkowym obrazkiem i słodkim serduszkiem.
Zapraszamy na fotorelację.
49
[08.10.2021] Wycieczka do Multikina
Czas na Multikino i film,, Jak rozmawiac z psem", ktory porusza serca każdego miłośnika zwierząt. Przygoda pełna humoru, nieoczekiwanych zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni zrobiła ogromne wrażenie na uczniach naszej szkoły. Nie możemy doczekać się kolejnych seansów...
[07.10.2021] Jesienny plener malarski
Jesień to śliczna i malownicza pora roku Nasi uczniowie podczas szkolnego mini pleneru doskonale uchwycili przestrzeń, barwy i kształt jesiennych kompozycji, co doskonale ukazują ich prace.
3
[06.10.2021] Inauguracja plenerowej wystawy fotografii, pt.: "Dzieci Świata"
W dniu dzisiejszym w Parku im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Kujawskim mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inauguracji plenerowej wystawy fotografii, pt.: "Dzieci Świata", naszej podróżniczki - Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu lat odległe kontynenty. To wyjątkowe zdjęcia ukazujące różnorodność kulturową oraz prawdziwe życie dzieci z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Wystawa ta skłoniła nas do refleksji o istocie takich wartości jak miłość, przyjaźń, ale także o trudach jakie muszą znosić i pokonywać każdego dnia Dzieci Świata. Przejmujące fotografie zapadają w pamięć i z pewnością będą inspiracją do dyskusji na różnych zajęciach w szkole, a także tematem prac plastycznych w organizowanym konkursie.
Zapraszamy na fotorelację.
[06.10.2021] Manufaktura Cukierków w Toruniu
Dzisiejszy dzień zaliczamy do udanych ! Najpierw wyprawa pociągiem, potem warsztaty w Manufakturze Cukierków w Toruniu, gdzie sami stworzyliśmy swoje przepyszne lizaki. Zwieńczeniem tego super dnia była wizyta w McDonald’s, bo wycieczka bez hamburgerów i frytek się przecież nie liczy!
Zapraszamy na fotorelację.
24
[30.09.2021] Dzień Chłopaka
30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka
Wszystkim mężczyznom Małym i Dużym życzymy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu na twarzy i samych radosnych dni - dziewczyny i kobiety ze Szkoły Podstawowej nr 4
W Dniu Chłopaka jedną z atrakcji było przygotowywanie frytek przez uczniów klas: I, II-III, E, F, G.
Zapraszamy na fotorelację.
27
[29.09.2021] Krasnoludki są na świecie!
Krasnoludki są na świecie! Przekonali się o tym nasi najmłodsi uczniowie.
Uczniowie klasy I oraz II-III poznawali swoje najbliższe otoczenie. Wybrali się na spacer do pobliskiego parku gdzie spotkali krasnale i ich wspaniałe domki. W związku z rozpowszechnianiem czytelnictwa, dzieci wymieniły się książkami.
Zapraszamy na fotorelację.
[24.09.2021] Święto Pieczonego Ziemniaka
"Jest hen pod lasem pole ziemniaków, spogląda na nie dzik spoza krzaków.
Och, jaki dzik ma apetyt wielki, straszny apetyt na kartofelki!
Lecz choć kartofle na polu nęcą, wejść tam nie może, ludzie się kręcą.
Przynieśli z sobą kosze, motyki i kopią w ziemi, całkiem jak dziki.
Ach, czemu ludzie – myśli dzik zły, lubią ziemniaki tak jak i my?
Cóż, chyba szukać żołędzi zacznę, też są pożywne i bardzo smaczne."
Z gorącą, chrupiącą skórką, wyciągnięte prosto z popiołu, z ogniska. Gdy mgły się snują dookoła i iskra pryska...zaczyna się u nas Święto Pieczonego Ziemniaka.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.
[28.09.2021] Światowy Dzień Morza
Uczniowie klas „H” i „I” na zajeciach kreatywnych wykonywali różnymi technikami plastycznymi ośmiornice, meduzy, ryby, koniki morskie i rozgwiazdy. Na koniec utworzyli wspólnie piękną dekorację słuchając skocznych żeglarskich pieśni.
Zapraszamy na fotorelację.
2
[23.09.2021] Warsztaty kulinarne
W dniu dziejszym klasy E i G w ramach warsztatów kulinarnych "Z gruntu zdrowo", przygotowały pyszne i zdrowe carpaccio z buraka i zupę selerową z groszkiem ptysiowym.
Wszyscy uczniowie w skupieniu wykonywali powierzone Im zadania. Praca miała być jak najbardziej samodzielna, ale nad zachowaniem zasad bezpieczeństwa czuwali obecni nauczyciele oraz panie, będące pomocą nauczyciela.
Oczywiście najwięcej przyjemności sprawił uczniom ostatni etap warsztatów, czyli dzielenie się z innymi przygotowanymi daniami, a także jedzenie.
Zapraszamy na fotorelację.
9