"Pierwszy dzień wiosny " i "Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa " oczami naszego współorganizatora ŚDS w Aleksandrowie Kujawskim.
Całość artykułu dostępna na stronie ŚDS. Wystarczy kliknąć w link.
"Pierwszy dzień wiosny " i "Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa " oczami naszego współorganizatora ŚDS w Aleksandrowie Kujawskim.
Całość artykułu dostępna na stronie ŚDS. Wystarczy kliknąć w link.
22 marca ,,Światowy Dzień Wody "- wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody. Uświadomienie uczniom znaczenia wody w przyrodzie oraz konieczności jej oszczędzania przyświecało naszym wysiłkom.
Zapraszamy na fotorelację.
Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie składają podziękowania dla firmy KARO za działania wspierające uroczystość szkolną "Światowy Dzień Zespołu Downa - Pożegnanie zimy, powitanie wiosny". Dzięki Państwa współpracy - wzbogaciliśmy naszą uroczystość.
Dziękujemy Stacji Aleksandrów za patronat medialny dzisiejszej imprezy. Zapraszamy na przygotowaną przez Stację Aleksandrów fotorelację.
Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!
(CzasDzieci, "Marzanna")
21 marca uczniowie i uczestnicy zajęć na terenie DPS Grabie uczestniczyli we wspólnym wyjściu - "Marzanno, Marzanno idziemy cię wyrzucić!"
Czary - mary, fiku - miku,
szedł Czarodziej po trawniku.
Niósł w plecaku fiołki, róże
a stokrotki gdzie? W kapturze!
Rzucał kwiaty, gdzie się dało,
Żeby wszędzie coś pachniało.
Koło ławki, koło krzaka,
jakie kwiaty? Te z plecaka!
W piaskownicy palmy sadził -
nawet nieźle sobie radził
no i huśtał na huśtawce
rozczochrane dwa dmuchawce.
Wyczarował, czary- mary,
na kałużach nenufary,
aż podwórko zmienił w śliczny,
mały ogród botaniczny.
(Dorota Gellner, "Wiosenny czarodziej")
W naszej szkole jest mnóstwo czarodziejów i czarodziejek, którzy zamienili korytarze i klasy w małe wiosenne krajobrazy.
Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej wiosennej szkole.
Nasi uczniowie dołączyli dziś do świętowania Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowych Skarpetek.
Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Dziękujemy bardzo Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do tego dnia.
I główka pracuje! Za nami Tydzień Mózgu w Naszej szkole!
Od 14 marca do 18 marca mózg, jego budowa i możliwości, były tematem przewodnim we wszystkich edukacyjnych obszarach w naszej szkole.
W ramach Tygodnia Mózgu nasi Uczniowie poznali:
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Podczas zajęć indywidualnego nauczania odbywających się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Grabiu uczniowie utrwalali wiadomości o zmianach w przyrodzie zwiastujących nadejście wiosny.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. Asia na zajęciach z terapii pedagogicznej. Już tylko kilka dni do wiosny, a każdego dnia widać w przyrodzie coraz więcej oznak przedwiośnia.
Koniec śniegu!
Wiosna w biegu!
Już bociany powracają,
Już skowronki koncert dają.
Tu krokusy, tam żonkile
Spoglądają na świat mile.
Trawa zmienia swoją zieleń,
Chętnie ją polubi jeleń.
Budzi się przyroda wkoło,
Będzie pięknie i wesoło.
Słońce teraz częściej świeci,
Na dwór wzywa wszystkie dzieci.
(Joanna Guściora, "Przedwiośnie")
W Grabiu szukaliśmy oznak nadchodzącej wiosny. Jak myślicie znaleźliśmy je?
Uczniowie klasy VI, VII oraz VIII mieli okazję kolejny raz uczestniczyć w warsztatach ekologicznych. Tym razem tematem pracy były obrazy z mchu. Dzięki takim obrazom namiastka natury będzie z nami na co dzień. W dodatku taka dekoracja wymaga od nas później jedynie minimalnego zainteresowania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Podczas ostatnich dwóch tygodni uczniowie klas H i I pracowali metodą projektu do tematów związanych z Wszechświatem i Układem Słonecznym. Ich praca polegała m.in. na samodzielnym wyszukiwaniu informacji, rozwiązywaniu zadań interaktywnych, doskonaleniu umiejętności czytania i pisania oraz na wykonywaniu różnorodnych prac plastycznych i technicznych związanych z tematem. Zadania i ćwiczenia kierowane (w parach i grupach) rozwijały również u uczniów umiejętności współdziałania i komunikacji. Zwieńczeniem projektu było wspólne wykonanie Układu Słonecznego z prac wcześniej wykonanych przez uczniów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Witek na zajęciach WWRD z terapii pedagogicznej.
Ćwiczymy motorykę dużą i małą z uwzględniem koordynacji wzrokowo - ruchowej z wydłużeniem czasu koncentracji uwagi.
Nasz zuch. Brawo!
Artykuł autorstwa nauczyciela naszej szkoły, pana Grzegorza Troszyńskiego, ukazał się na łamach Kujawsko - Pomorskiego Przeglądu Oświaty UczMy nr 5/2021 str.41-42
Zapraszamy do lektury.
Dziękujemy za dotychczasową pomoc Ukrainie i liczymy na więcej.
Bardzo prosimy aby dostarczane do nas ubrania były nowe a artykuły spożywcze były z długim terminem ważności.
Podczas zajęć z terapii logopedycznej wykorzystywane są indywidualnie dostosowane do ucznia pomoce. Są często uzależnione możliwości komunikacji. Metody pracy dobierane są na podstawie deficytów, możliwości poznawczych i motorycznych. W trakcie terapii stymulujemy wszystkie funkcje poznawcze m.in. analizę i syntezę słuchową oraz wzrokową, kategoryzację, myślenie przez analogię. Wykorzystywane są także założenia m.in. Metody Krakowskiej. Ponadto wykonywany jest masaż logopedyczny dzieciom z obniżonym lub wzmożonym napięciem mięśniowym w obrębie twarzy oraz masaż logopedyczny z elementami Masgutowej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Powered by aSc EduPage