• [19.09.2025] Grzybobranie
          • [19.09.2025] Grzybobranie

          • Uczniowie klasy III "A" oraz III "B" tradycyjnie wybrali się na wspólne grzybobranie do pobliskiego lasu. Las przywitał nas świeżym powietrzem i mnóstwem skarbów natury. Razem uczyliśmy się rozpoznawać różne gatunki grzybów, a także przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania w lesie. Nie zabrakło śmiechu, spacerów leśnych oraz małego pikniku na polanie.

            To była bardzo ciekawa lekcja przyrody, ale także świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji.

            Kolejnego dnia dzieci zrobiły zapiekanki, które w mgnieniu oka zniknęły z talerzy.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • [18.09.2025] Z miłości do zwierząt
          • [18.09.2025] Z miłości do zwierząt

          • Zachęcamy do włączenia się w szkolną akcję zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Akcja trwa do 10 października 2025 r. Karmę można składać

            • na ul. Strażackiej 22 u pana woźnego,

            • na ul. Sikorskiego 3 u pana Marcina Kulpy.

        • [17.09.2025] Urodzinowo
          • [17.09.2025] Urodzinowo

          • W naszej szkole świętowaliśmy urodziny Macieja!

            To bardzo ważne wydarzenie, pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Solenizant bawił się w gronie swoich kolegów i koleżanek.

            Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

        • [24.09.2025] Urodzinowo
          • [24.09.2025] Urodzinowo

          • Swoje dziewiąte urodziny w gronie kolegów i koleżanek obchodził Tomek.

            Wszyscy życzymy, dużo zdrówka, uśmiechu na co dzień i spełnienia wszystkich marzeń!!

        • [16.09.2025] Nasi uczniowie w muzeum etnograficznym
          • [16.09.2025] Nasi uczniowie w muzeum etnograficznym

          • Uczniowie klas "E" i "F" wybrali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej - Prüfferowej w Toruniu. Dzieci mogły zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie na wsi, poznały tradycyjne stroje, narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Na zakończenie spacerkiem po toruńskiej starówce udaliśmy się do McDonald’s, na co dzieci czekały z wielką niecierpliwością i radością.

            Wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji i nowych doświadczeń.

            To była cenna lekcja historii, kultury i tradycji, a także okazja do wspólnej integracji.

        • [15.09.2025] Dzień Kropki
          • [15.09.2025] Dzień Kropki

          • Uczniowie klas "AA", "BA", "CA" oraz "D" wzięli udział w zajęciach z okazji Dnia Kropki.

            Rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu o Vashti, bohaterki opowiadania "The Dot", od której wszystko się zaczęło. Następnie przeszliśmy do części kreatywnej, w której uczniowie brali udział w zabawach ruchowych, sensorycznych i plastycznych.

            To był wesoły i kreatywny dzień.

        • [15.09.2025] Wycieczka do Biskupina
          • [15.09.2025] Wycieczka do Biskupina

          • W poniedziałek 15 września odbyła się wycieczka do Biskupina na XXX Festyn Archeologiczny. Ta najstarsza na ziemiach polskich osada ożyła i pozwoliła nam przenieść się w te odległe czasy.

            Uczniowie wzięli udział w niezwykłyvh warsztatach oraz pokazach walk rycerzy. Zobaczyli jak wygląda sztuka sprzed tysięcy lat. Obserwowali rękodzielników podczas pracy, przyglądali się jak wyglądało życie codzienne średniowiecznych ludzi.

            Była to niezwykła lekcja historii, która wszystkim się bardzo podobała.

        • [8.09.2025] Aktywne lekcje na kajakach
          • [8.09.2025] Aktywne lekcje na kajakach

          • Korzystając z letniej pogody, w poniedzialek 8 września kolejni uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli Anny Piotrowskiej, Karoliny Sarnowskiej, Marcina Kulpy i Jacka Surkonta, uczestniczyli w wycieczce do Tlenia połączonej ze spływem kajakowym.

            To urokliwa miejscowość w Borach Tucholskich słynąca nie tylko z pięknych krajobrazów oraz bogactwa fauny i flory, ale także idealne miejsce na uprawianie kajakarstwa. Dlatego z ciekawością, radością i z dużym zaangażowaniem pokonywaliśmy kolejne etapy rzecznej drogi. Uczyliśmy się techniki wiosłowania oraz współpracy w parach podczas sterowania kajakami. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów wodnych, obserwowaliśmy otaczającą przyrodę z perspektywy kajaka i cieszyliśmy się z bliskości natury.

            Przepłynęliśmy 16 - kilometrowy odcinek rzeki, pełny nieoczekiwanych przeszkód i niespodziewanych wyzwań. Było to dla nas nowe i niezwykłe doświadczenie, jednocześnie pełne niecodziennych widoków i niezapomnianych wrażeń, a także okazja do integracji, rozwijania zainteresowań i poznania aktywnych form spędzania czasu wolnego.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • [6.09.2025] Nasz uczeń na minimaratonie!
          • [6.09.2025] Nasz uczeń na minimaratonie!

          • W Ciechocinku odbył się XXXVI Integracyjny Minimaraton „Bieg Solny”. W wydarzeniu wziął udział uczeń klasy VIII – Paweł B., który godnie reprezentował naszą szkołę. Opiekę nad uczestnikiem sprawowała pani Karolina Sarnowska.

            Bieg zgromadził wielu młodych sportowców z różnych szkół i ośrodków, stwarzając okazję do wspólnej rywalizacji w duchu fair play. Zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił, a jednocześnie przeżycia sportowej przygody w wyjątkowej atmosferze.

            Udział Pawła w zawodach to nie tylko cenne doświadczenie sportowe, ale również okazja do integracji z rówieśnikami i promocji aktywnego stylu życia.

        • [1.09.2025] Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
          • [1.09.2025] Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

          • Z radością rozpoczynamy nowy rok szkolny, pełen wyzwań, inspiracji i wspólnego odkrywania świata. Przed nami czas nauki, rozwoju i budowania relacji, które zostaną z nami na długo.

            Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom energii, wytrwałości oraz wielu powodów do dumy i radości.

            Niech ten rok będzie pełen sukcesów, ciekawych doświadczeń i niezapomnianych chwil!

        • [26.06.2025] Uroczyste zakończenie klas ósmych
          • [26.06.2025] Uroczyste zakończenie klas ósmych

          • "Trudno uwierzyć, że to już drugi brzeg...", że kończymy szkołę podstawową. Tak szybko upłynęło tyle lat. Lat, których nie zapomni żadne z nas..."

            To słowa wypowiedziane przez absolwentów klas ósmych podczas uroczystej ceremonii ich pożegnania ze szkołą.

            Absolwenci, zgodnie ze szkolną tradycją, przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i złożyli ślubowanie.

            A potem były... świadectwa z wyróżnieniem, liczne dyplomy, nagrody, upominki i przede wszystkim podziękowania dla nauczycieli, za naukę czytania i pisania, za piątki i za szóstki, za minusy i plusy, za pochwały, nagany, za cenzurki z paskiem i za "wiem, "umiem", "chcę"... za cierpliwość i wyrozumiałość.

            Nie zabrakło też słów pożegnania skierowanych do bohaterów uroczystości przez uczniów klasy siódmej.

            Wyjątkowy charakter miała część artystyczna w wykonaniu absolwentów. Było to spotkanie pełne emocji i wzruszeń, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

            To były piękne dni ...

            Dziękujemy!

        • [24.06.2025] Urodzinowo
          • [24.06.2025] Urodzinowo

          • 24 czerwca w gronie kolegów i koleżanek obchodził swoje czternaste urodziny Filip!

            Życzymy wszystkiego najlepszego i uśmiechu na każdy dzień!

        • [04.06.2025] Finał szkolnego konkursu - "Historia może być ciekawa"
          • [04.06.2025] Finał szkolnego konkursu - "Historia może być ciekawa"

          • Jak co roku odbyły się klasowe konkursy historyczne pod hasłem "Historia może być ciekawa".

            Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu wydarzeń i chronologii. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Uczniowie zabiegali o każdy punkt.

             

            Laureatami zostali:

            Krystian K. - klasa IV,

            Oskar K. - klasa V,

            Filip P. - klasa VI,

            Klaudia G. - klasa VII,

            Kacper S. - klasa VIII.

             

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

        • [30.05.2025] "Sami Swoi" w akcji
          • [30.05.2025] "Sami Swoi" w akcji

          • Kolejny występ zespołu "SamiSwoi". Tym razem w ramach przeglądu "Każdy szansę ma i Ty i ja".

            Dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem" za zaproszenie.

             

            Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z występu.

            Link znajduje się poniżej.

        • [23.06.2025] Rozstrzygnięcie konkursu „Wybitni naukowcy z dziedziny nauk przyrodniczych”
          • [23.06.2025] Rozstrzygnięcie konkursu „Wybitni naukowcy z dziedziny nauk przyrodniczych”

          • W poniedziałek 23. czerwca w naszej szkole został podsumowany konkurs pt.: „Wybitni naukowcy z dziedziny nauk przyrodniczych”.

            Większość uczniów klasy VII i VIII przygotowało i zaprezentowało plakaty na temat życia osobistego, osiągnięć naukowych: Marii Skłodowskiej-Curie, Isaaca Newtona, Wilhelma Roentgena, Pitagorasa, Galileusza, Dmitrija Mendelejewa, Roberta Kocha, Jeana-Baptiste de Lamarcka.

            Jeden z uczestników bardzo zaangażował się w wykonanie projektu poświęcając dużo czasu na wykonanie teledysku o dokonaniach Alberta Einsteina. Kacper S., o którym mowa z pomocą AI napisał tekst, utworzył muzykę w stylu reggae, wygenerował i ożywił grafikę, oraz wykorzystał dostępne obrazy, tworząc pod czujnym okiem nauczyciela informatyki dzieło, które zachwyciło obecnych. Chociaż praca była „z przymrużeniem oka”, komisja konkursowa  bez żadnych wątpliwości przyznała Kacprowi I miejsce. II i III miejsce zajęły prace uczniów Oskara L. i Aleksandry Z. – doceniono zaangażowanie, zaciekawienie tematem, samodzielne poszukiwanie informacji i zaprezentowanie prac.

            Organizator konkursu składa serdeczne podziękowanie Paniom: Katarzynie Kania-Rosiak, Bożenie Karpik, Monice Łuczyńskiej-Rojek, Dagmarze Petrykowskiej i Annie Potaczek oraz Rodzicom za udzieloną pomoc oraz ukierunkowanie uczniów, a Pani Dyrektor i Sponsorowi za przekazane nagrody.

        • [30.05.2025] Wycieczka do Ciechocinka
          • [30.05.2025] Wycieczka do Ciechocinka

          • Uczniowie klas "BA" i "D" podczas wycieczki do Ciechocinka zwiedzili Park Zdrojowy, podziwiali fontannę Grzybek i wiele innych ciekawych miejsc.

            Po interesującej przechadzce uczniowie odpoczywali w jaskini solnej.

            Jednym z punktów wycieczki był obiad w pizzerii "U Tomaszka", gdzie nieoczekiwanie otrzymaliśmy pyszną pizzę. Dziękujemy przemiłej obsłudze.

            Po tak intensywnym dniu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do domu.

        • [18.06.2025] Wielka Brytania w małym paluszku!
          • [18.06.2025] Wielka Brytania w małym paluszku!

          • Czy tuż przed zakończeniem roku szkolnego w szkole nic się nie dzieje? Ależ skąd, nie u nas! 

            Dzisiaj odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego sprawdzający wiedzę uczniów o Wielkiej Brytanii. Uczniowie rywalizowali z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego.

            Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajął Kacper S. klasa 8, II miejsce zajęła Magdalena U. klasa 8, III miejsce zajął Krystian K. klasa 4. 

            Congratulation!